Cont
Cupa Romaniei Inot, Seniori, Tineret, Juniori
1.6.2022 - 4.6.2022

Cupa Romaniei Inot, Seniori, Tineret, Juniori

Organizator FRNPM
Locatia Targoviste
Competitie Inot
Culoare: 8
Perioada de inscrieri 11.05.2022 - 22.05.2022
Cost: 15 RON Per proba/sportiv
Grupe de varsta: Juniori Baieti 15 - 16 ani
Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani
Incalzire: 08:15 - 09:15
Desfasurare probe: 09:30 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m bras

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

50 m fluture

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m spate

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m spate

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

400 m liber

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m liber

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m mixt

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m bras

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani
Incalzire: 15:45 - 16:45
Desfasurare probe: 17:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m bras

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

50 m bras

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

50 m bras

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

50 m fluture

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

50 m fluture

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

50 m fluture

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m spate

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

100 m spate

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

100 m spate

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m spate

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

200 m spate

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

400 m liber

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

400 m liber

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

400 m liber

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m liber

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

100 m liber

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

100 m liber

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m mixt

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

200 m mixt

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m bras

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

200 m bras

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

4 X 100 m liber

Serii contracronometru Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

4 X 100 m liber

Serii contracronometru Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani
Incalzire: 08:15 - 09:15
Desfasurare probe: 09:30 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m bras

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

50 m fluture

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m spate

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m spate

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m liber

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m bras

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

400 m mixt

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani
Incalzire: 15:45 - 16:45
Desfasurare probe: 17:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m bras

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

50 m bras

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

50 m bras

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

50 m fluture

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

50 m fluture

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

50 m fluture

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m spate

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

100 m spate

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

100 m spate

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m spate

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

200 m spate

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m liber

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

200 m liber

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

200 m liber

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m bras

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

100 m bras

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

100 m bras

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

400 m mixt

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

4 X 100 m liber

Serii contracronometru Juniori Baieti 15 - 16 ani
Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani
Incalzire: 08:15 - 09:15
Desfasurare probe: 09:30 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m liber

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

50 m spate

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m bras

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m bras

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m fluture

Serii contracronometru Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m fluture

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m liber

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

1500 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani
Incalzire: 15:45 - 16:45
Desfasurare probe: 17:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m liber

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

50 m liber

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

50 m liber

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

50 m spate

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

50 m spate

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

50 m spate

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m bras

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

200 m bras

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m bras

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

100 m bras

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

100 m bras

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m fluture

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

100 m fluture

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m fluture

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

200 m fluture

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m liber

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

200 m liber

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

200 m liber

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

1500 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

4 X 100 m mixt

Serii contracronometru Juniori Baieti 15 - 16 ani
Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani
Incalzire: 08:15 - 09:15
Desfasurare probe: 09:30 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

400 m mixt

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

50 m liber

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

50 m spate

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m fluture

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m fluture

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m mixt

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m liber

Serii eliminatorii Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

400 m liber

Serii eliminatorii Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

1500 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani
Incalzire: 15:45 - 16:45
Desfasurare probe: 17:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

400 m mixt

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

400 m mixt

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

50 m liber

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

50 m liber

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

50 m liber

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

50 m spate

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

50 m spate

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

50 m spate

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

100 m fluture

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

100 m fluture

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

100 m fluture

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

200 m fluture

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

200 m mixt

Finala (Finala C) Juniori Baieti 15 - 16 ani

200 m mixt

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

200 m mixt

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

100 m liber

Finala (Finala C) Juniori Fete 14 - 15 ani

100 m liber

Finala (Finala B) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani

100 m liber

Finala (Finala A) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

400 m liber

Finala (Finala B) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani

400 m liber

Finala (Finala A) Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

1500 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

4 X 100 m mixt

Serii contracronometru Juniori Baieti 15 - 16 ani
Tineret Baieti 17 - 18 ani
Seniori Baieti 19 - 99 ani

4 X 100 m mixt

Serii contracronometru Juniori Fete 14 - 15 ani
Tineret Fete 16 - 17 ani
Seniori Fete 18 - 99 ani

Regulament oficial

Regulament și Progamul de Concurs

 

Locatie: Complexul Turistic de Natație, Târgoviște, Bazin 50m , 10 culoare

 

Antrenament oficial, validare legitimații, achitarea taxei de concurs:

 Marți, 31.05.2022, Interval orar : 15.00 – 18.00, Complexul Turistic de Natație Târgoviște

 

Ședința tehnică : Marți, 31.05.2022, ora : 19.00, online

 

Înscrieri, retrageri și modificări  : 11.05 – 22.05.2022 . Pentru sportivii retrași/neprezentați după această dată, cluburile vor achita taxa de înscriere .

 

Participanți: sportivi legitimați FRNPM

Masculin: SENIORI (19 ani si mai mari), TINERET (17-18 ani) şi JUNIORI (15-16 ani).

Feminin: SENIORI (18 ani si mai mari), TINERET (16-17 ani) şi JUNIORI (14-15 ani).

Condiții tehnice: concursul se desfăşoară după sistemul seriilor eliminatorii şi finale. Excepţie fac probele de 800m si 1500m liber si probele de ștafetă, care se vor desfăşura contracronometru. Seriile rapide ale probelor 800m si 1500m liber si toate seriile de stafeta se vor desfasura in reuniunile finalelor. Programarea seriilor lente se va face ulterior finalizării înscrierilor.

 Nu se permit retrageri la ședința tehnică.  

La probele unde sunt înscrişi minim 16 sportivi se vor organiza 2 finale.

• Componența finale: finala „A” – open, finala „B” – tineret si juniori;

La probele unde sunt înscriși minim 20 de sportivi juniori, se vor organiza de 3 finale.

• Componența finale: finala „A” – open, finala „B” – tineret si juniori, finala „C” – juniori;

Clasamente: individuale şi pe sexe, separat open, tineret şi juniori. Clasamentul pentru categoria tineret va fi alcătuit în ordine din finala A, finala B şi restul din serii. Clasamentul pentru categoria juniori va fi alcătuit în ordine din finala A, finala B, finala C şi restul din serii.

Premii : sportivii clasați pe primele 3 locuri în probele individuale şi de ștafetă în clasamentele open, tineret si juniori, vor primi medalii şi diplome*. Primelor trei performanţe individuale, conform tabelei internaţionale de punctaj FINA (masculin şi feminin), la categoriile OPEN, TINERET (Tineret si Juniori) şi JUNIORI, li se vor acorda CUPE. *diplomele se vor elibera online

Baremuri de timp : nerealizarea baremului de participare va fi sancționată cu plata unei penalizări de 50 lei/probă pentru juniori si tineret si de 100 lei/probă pentru seniori. În cazul neachitării penalizării , clubul nu va avea drept de înscriere la următoarea competiție din calendarul FRNPM.

Sportivii care nu își vor realiza baremul de participare în serii și care se vor califica în finale, vor fi acceptați cu condiția achitării imediate a taxei de penalizare. De asemenea, nerealizarea baremului în finală va duce la limitarea dreptului de participare în următoarele probe, până la achitarea taxei de nerealizare a baremului.

Acordarea de titluri și premii pentru ocuparea locurilor I-III, este condiționată de îndeplinirea baremului impus categoriei de vârstă a sportivului.

Baremuri participare Cupa României SENIORI, TINERET SI JUNIORI 2022

Masculin

Feminin

 Proba

Seniori

19+

Tineret

17-18 ani

Juniori

15-16 ani

Seniori

18+

Tineret

16-17 ani

Juniori

14-15 ani

50m liber

28.00

29.00

30.00

31.00

32.00

33.00

100 m liber

59.00

1.01.00

1.03.00

1.05.00

1.07.00

1.09.00

200 m liber

2.10.00

2.14.00

2.18.00

2.18.00

2.22.00

2.26.00

400 m liber

4.24.00

4.30.00

4.36.00

5.00.00

5.10.00

5.20.00

800 m liber

9.00.00

9.15.00

9.30.00

10.10.00

10.20.00

10.30.00

1500 m liber

17.30.00

18.00.00

18.30.00

18.30.00

19.00.00

19.30.00

50 m bras

34.00

35.00

36.00

39.00

40.00

41.00

100 m bras

1.12.00

1.14.00

1.16.00

1.25.00

1.27.00

1.29.00

200 m bras

2.38.00

2.42.00

2.46.00

3.04.00

3.08.00

3.12.00

50 m spate

32.00

33.00

34.00

35.00

36.00

37.00

100 m spate

1.06.00

1.08.00

1.10.00

1.13.00

1.15.00

1.17.00

200 m spate

2.19.00

2.23.00

2.27.00

2.35.00

2.39.00

2.43.00

50 m fluture

30.00

31.00

32.00

33.50

34.50

35.50

100 m fluture

1.04.00

1.06.00

1.08.00

1.11.00

1.13.00

1.15.00

200 m fluture

2.18.00

2.22.00

2.26.00

2.33.00

2.37.00

2.41.00

200 m mixt

2.20.00

2.24.00

2.28.00

2.36.00

2.40.00

2.44.00

400 m mixt

4.52.00

5.00.00

5.08.00

5.20.00

5.28.00

5.36.00

 

Programul concursului:

În cazul unor motive obiective, bine argumentate, se pot modifica orele de începere ale reuniunilor. Aceste modificări trebuiesc anunțate cel târziu la ședința tehnică.

Probele competiției :

50m, 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m Liber, 4x100m Liber

50m, 100m, 200m Spate; 50m, 100m, 200m Bras; 50m, 100m, 200m Fluture,

200m, 400m Mixt, 4x100m Mixt ;

4x100m Liber combinat ; 4x100m Mixt combinat

PROGRAMUL COMPETIȚIEI

01.06

02.06

03.06

04.06

Miercuri

Joi

Vineri

Sâmbătă

09.30 - Serii

09.30 – Serii

09.30 – Serii

09.30 – Serii

50m Bras fem.

50m Bras masc.

50m Liber fem.

400m Mixt fem.

50m Fluture masc.

50m Fluture fem.

50m Spate masc.

50m Liber masc.

100m Spate fem.

100m Spate masc.

200m Bras fem.

50m Spate fem.

200m Spate masc.

200m Spate fem.

100m Bras masc.

100m Fluture masc.

400m Liber fem.

200m Liber masc.

100m Fluture fem.

200m Fluture fem.

100m Liber masc.

100m Bras fem.

200m Fluture masc.

200m Mixt masc.

200m Mixt fem.

400m Mixt masc.

200m Liber fem.

100m Liber fem.

200m Bras masc.

800m Liber fem.

serii lente.

1500m Liber masc. serii lente

400m Liber masc.

800m Liber masc.

serii lente

 

 

1500m Liber fem.

serii lente

17.00 - Finale

17.00 - Finale

17.00 – Finale

17.00 – Finale

50m Bras fem.

50m Bras masc.

50m Liber fem.

400m Mixt fem.

50m Fluture masc.

50m Fluture fem.

50m Spate masc.

50m Liber masc.

100m Spate fem.

100m Spate masc.

200m Bras fem.

50m Spate fem.

200m Spate masc.

200m Spate fem.

100m Bras masc.

100m Fluture masc.

400m Liber fem.

200m Liber masc.

100m Fluture fem.

200m Fluture fem.

100m Liber masc.

100m Bras fem.

200m Fluture masc.

200m Mixt masc.

200m Mixt fem.

400m Mixt masc.

200m Liber fem.

100m Liber fem.

200m Bras masc.

800m Liber fem.

seria rapidă

1500m Liber masc. seria rapidă

400m Liber masc.

800m Liber masc.

seria rapidă

4x100m Liber

combinat

serii c.c.

4x100m Mixt

combinat

serii c.c.

1500m Liber fem.

seria rapidă

4x100m Liber fem.

serii c.c.

 

 

4x100m Mixt masc.

serii c.c.

4x100m Liber masc.

serii c.c.

 

 

4x100m Mixt fem.

serii c.c.

Baremuri de participare

Proba Sexul Varsta Timp
50 m liber M 15 - 16 00:30:00
50 m liber M 17 - 18 00:29:00
50 m liber M 19+ 00:28:00
50 m liber F 14 - 15 00:33:00
50 m liber F 16 - 17 00:32:00
50 m liber F 18+ 00:31:00
100 m liber M 15 - 16 01:03:00
100 m liber M 17 - 18 01:01:00
100 m liber M 19+ 00:59:00
100 m liber F 14 - 15 01:09:00
100 m liber F 16 - 17 01:07:00
100 m liber F 18+ 01:05:00
200 m liber M 15 - 16 02:18:00
200 m liber M 17 - 18 02:14:00
200 m liber M 19+ 02:10:00
200 m liber F 14 - 15 02:26:00
200 m liber F 16 - 17 02:22:00
200 m liber F 18+ 02:18:00
400 m liber M 15 - 16 04:36:00
400 m liber M 17 - 18 04:30:00
400 m liber M 19+ 04:24:00
400 m liber F 14 - 15 05:20:00
400 m liber F 16 - 17 05:10:00
400 m liber F 18+ 05:00:00
800 m liber M 15 - 16 09:30:00
800 m liber M 17 - 18 09:15:00
800 m liber M 19+ 09:00:00
800 m liber F 14 - 15 10:30:00
800 m liber F 16 - 17 10:20:00
800 m liber F 18+ 10:10:00
1500 m liber M 15 - 16 18:30:00
1500 m liber M 17 - 18 18:00:00
1500 m liber M 19+ 17:30:00
1500 m liber F 14 - 15 19:30:00
1500 m liber F 16 - 17 19:00:00
1500 m liber F 18+ 18:30:00
50 m bras M 15 - 16 00:36:00
50 m bras M 17 - 18 00:35:00
50 m bras M 19+ 00:34:00
50 m bras F 14 - 15 00:41:00
50 m bras F 16 - 17 00:40:00
50 m bras F 18+ 00:39:00
100 m bras M 15 - 16 01:16:00
100 m bras M 17 - 18 01:14:00
100 m bras M 19+ 01:12:00
100 m bras F 14 - 15 01:29:00
100 m bras F 16 - 17 01:27:00
100 m bras F 18+ 01:25:00
200 m bras M 15 - 16 02:46:00
200 m bras M 17 - 18 02:42:00
200 m bras M 19+ 02:38:00
200 m bras F 14 - 15 03:12:00
200 m bras F 16 - 17 03:08:00
200 m bras F 18+ 03:04:00
50 m spate M 15 - 16 00:34:00
50 m spate M 17 - 18 00:33:00
50 m spate M 19+ 00:32:00
50 m spate F 14 - 15 00:37:00
50 m spate F 16 - 17 00:36:00
50 m spate F 18+ 00:35:00
100 m spate M 15 - 16 01:10:00
100 m spate M 17 - 18 01:08:00
100 m spate M 19+ 01:06:00
100 m spate F 14 - 15 01:17:00
100 m spate F 16 - 17 01:15:00
100 m spate F 18+ 01:13:00
200 m spate M 15 - 16 02:27:00
200 m spate M 17 - 18 02:23:00
200 m spate M 19+ 02:19:00
200 m spate F 14 - 15 02:43:00
200 m spate F 16 - 17 02:39:00
200 m spate F 18+ 02:35:00
50 m fluture M 15 - 16 00:32:00
50 m fluture M 17 - 18 00:31:00
50 m fluture M 19+ 00:30:00
50 m fluture F 14 - 15 00:35:50
50 m fluture F 16 - 17 00:34:50
50 m fluture F 18+ 00:33:50
100 m fluture M 15 - 16 01:08:00
100 m fluture M 17 - 18 01:06:00
100 m fluture M 19+ 01:04:00
100 m fluture F 14 - 15 01:15:00
100 m fluture F 16 - 17 01:13:00
100 m fluture F 18+ 01:11:00
200 m fluture M 15 - 16 02:26:00
200 m fluture M 17 - 18 02:22:00
200 m fluture M 19+ 02:18:00
200 m fluture F 14 - 15 02:41:00
200 m fluture F 16 - 17 02:37:00
200 m fluture F 18+ 02:33:00
200 m mixt M 15 - 16 02:28:00
200 m mixt M 17 - 18 02:24:00
200 m mixt M 19+ 02:20:00
200 m mixt F 14 - 15 02:44:00
200 m mixt F 16 - 17 02:40:00
200 m mixt F 18+ 02:36:00
400 m mixt M 15 - 16 05:08:00
400 m mixt M 17 - 18 05:00:00
400 m mixt M 19+ 04:52:00
400 m mixt F 14 - 15 05:36:00
400 m mixt F 16 - 17 05:28:00
400 m mixt F 18+ 05:20:00