Cont
Campionatul national Cadeti 12-14 ani
14.7.2021 - 18.7.2021

Campionatul national Cadeti 12-14 ani

Organizator FRNPM
Locatia Lia Manoliu outdoor
Competitie Inot
Culoare: 8
Perioada de inscrieri 17.06.2021 - 30.06.2021
Cost: 10 RON Per proba/sportiv
Grupe de varsta: Cadeti Fete 12 - 13 ani
Cadeti Baieti 12 - 14 ani
Incalzire: 08:00 - 12:00
Desfasurare probe: 09:00 - 13:15
Proba Tip Grupe de varsta

100 m liber

Serii contracronometru Cadeti Baieti 12 ani

200 m mixt

Serii contracronometru Cadeti Baieti 12 ani

100 m fluture

Serii contracronometru Fete 12 ani

100 m bras

Serii contracronometru Cadeti Fete 12 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 19:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m spate

Serii contracronometru Cadeti Baieti 13 ani

400 m liber

Serii contracronometru Cadeti Baieti 13 ani
Incalzire: 08:00 - 11:30
Desfasurare probe: 09:00 - 12:30
Proba Tip Grupe de varsta

100 m liber

Serii contracronometru Cadeti Fete 13 ani

200 m mixt

Serii contracronometru Cadeti Fete 13 ani

100 m fluture

Serii contracronometru Cadeti Baieti 14 ani

100 m bras

Serii contracronometru Cadeti Baieti 14 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 19:30
Proba Tip Grupe de varsta

100 m spate

Serii contracronometru Cadeti Baieti 12 ani

400 m liber

Serii contracronometru Cadeti Baieti 12 ani
Incalzire: 08:00 - 12:00
Desfasurare probe: 09:00 - 13:15
Proba Tip Grupe de varsta

100 m liber

Serii contracronometru Cadeti Fete 12 ani

200 m mixt

Serii contracronometru Cadeti Fete 12 ani

100 m fluture

Serii contracronometru Cadeti Baieti 13 ani

100 m bras

Serii contracronometru Cadeti Baieti 13 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 18:45
Proba Tip Grupe de varsta

100 m spate

Serii contracronometru Cadeti Fete 13 ani

400 m liber

Serii contracronometru Cadeti Fete 13 ani
Incalzire: 08:00 - 11:30
Desfasurare probe: 09:00 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m liber

Serii contracronometru Cadeti Baieti 14 ani

200 m mixt

Serii contracronometru Cadeti Baieti 14 ani

100 m fluture

Serii contracronometru Cadeti Baieti 12 ani

100 m bras

Serii contracronometru Cadeti Baieti 12 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 19:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m spate

Serii contracronometru Cadeti Fete 12 ani

400 m liber

Serii contracronometru Cadeti Fete 12 ani
Incalzire: 08:00 - 12:00
Desfasurare probe: 09:00 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m liber

Serii contracronometru Cadeti Baieti 13 ani

200 m mixt

Serii contracronometru Cadeti Baieti 13 ani

100 m fluture

Serii contracronometru Cadeti Fete 13 ani

100 m bras

Serii contracronometru Cadeti Fete 13 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 18:30
Proba Tip Grupe de varsta

100 m spate

Serii contracronometru Cadeti Baieti 14 ani

400 m liber

Serii contracronometru Cadeti Baieti 14 ani

Regulament oficial

CAMPIONATUL NATIONAL AL CADETILOR  12-14 ANI

Bucuresti, Lia Manoliu, 14-18.07.2021

  

PARTICIPANŢI: Sportivi cadeti legitimaţi la secţiile de înot, masculin 12, 13 şi 14 ani, feminin 12 si 13 ani.

Timpi de creditare se pot acorda doar la probele care apar pentru prima data la varsta de 12 ani (feminin,masculin):

400m liber, 100m fluture si 200m mixt.  

 

CONDIŢII TEHNICE: probele se desfăşoară după sistemul seriilor contracronometru.

Se va permite accesul in incinta bazinului,  doar sportivilor inscrisi in probele fiecarei reuniuni.

Nu se permit retrageri la sedinta tehnica, eventualele retrageri dorite dupa finalizarea inscrierilor se vor comunica pe adresa eia_srl@yahoo.com in perioada 01-03.07.2021.

 

PUNCTAJ: se vor acorda puncte primilor 8 clasaţi în probele individuale după sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte.

 

CLASAMENTE: individuale pe ani de naştere, probe şi sexe.  Pe echipe, prin cumularea punctelor obţinute de sportivi în probele individuale.

 

TITLURI SI PREMII: locurile I în probele individuale vor primi Titlul de CAMPION NATIONAL – medalii si diplome, locurile II si III – medalii si diplome. Echipa clasată pe primul loc va primi cupă, diploma şi titlul de ECHIPA CAMPIOANĂ NAŢIONALĂ DE CADETI. Echipele clasate pe locul II şi III vor primi cate o cupă si o diplomă.

 

PROBELE COMPETIŢIEI:

CADETI 12, 13, 14 ani ani:    100m liber, 400m liber, 100m spate, 100m bras, 100m fluture, 200m mixt.

   

PROGRAM C.N. Cadeți 12-14 ani,

București, 14.07 - 18.07.2021

*orarul este estimativ, bazat pe numarul de participanti de la competitia precedenta; programul va fi actualizat dupa finalizarea inscrierilor;

  

Ziua I

Ziua II

Ziua III

Ziua IV

Ziua V

12 ani masc.

13 ani fem.

12 ani fem.

14 ani masc.

13 ani masc.

100m Liber

100m Liber

100m Liber

100m Liber

100m Liber

200m Mixt

200m Mixt

200m Mixt

200m Mixt

200m Mixt

12 ani fem.

14 ani masc.

13 ani masc.

12 ani masc.

13 ani fem.

100m Fluture

100m Fluture

100m Fluture

100m Fluture

100m Fluture

100m Bras

100m Bras

100m Bras

100m Bras

100m Bras

13 ani masc.

12 ani masc.

13 ani fem.

12 ani fem.

14 ani masc.

100m Spate

100m Spate

100m Spate

100m Spate

100m Spate

400m Liber

400m Liber

400m Liber

400m Liber

400m Liber

  

ZIUA I , Reuniunea 1, 14.07.2021

Acces sportivi M 12 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire M 12 ani

08.00 – 08.25

Încălzire M 12 ani

08.30 – 08.55

100m Liber M 12 ani

09.00 – 09.42

200m Mixt M 12ani

09.42 – 10.42

Acces sporivi F 12ani

   10.40

Încălzire F 12 ani

11.00 – 11.25

Încălzire F 12 ani

11.30 – 11.55

100m Fluture F 12 ani

12.00 – 12.36

100m Bras F 12 ani

12.36 – 13.12

 

ZIUA I, Reuniunea 2, 14.07.2021

Acces sportivi M 13 ani

15.40

Nr. sportivi

Încălzire M 13 ani

16.00 – 16.25

Încălzire M 13 ani

16.30 – 16.55

100m Spate M 13 ani

17.00 – 17.36

400m Liber M 13 ani

17.36 – 19.00

 

  

ZIUA II , Reuniunea 3, 15.07.2021

Acces sportivi F 13 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire F 13 ani

08.00 – 08.25

Încălzire F 13 ani

08.30 – 08.55

100m Liber F 13 ani

09.00 – 09.30

200m Mixt F 13 ani

09.30 – 10.20

Acces sportivi M 14 ani

  10.20

Încălzire M 14 ani

10.40 – 11.05

Încălzire M 14 ani

11.10 – 11.35

100m Fluture M 14 ani

11.40 – 12.05

100m Bras M 14 ani

12.05 – 12.30

 

ZIUA II, Reuniunea 4, 15.07.2021

Acces sportivi M 12 ani

15.40

Nr. sportivi

Încălzire M 12 ani

16.00 – 16.25

Încălzire M 12 ani

16.30 – 16.55

100m Spate M 12 ani

17.00 – 17.42

400m Liber M 12 ani

17.42 – 19.20

  

 

ZIUA III, Reuniunea 5, 16.07.2021

Acces sportivi F 12 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire F 12 ani

08.00 – 08.25

Încălzire F 12 ani

08.30 – 08.55

100m Liber F 12 ani

09.00 – 09.36

200m Mixt F 12 ani

09.36 – 10.36

Acces sportivi M 13 ani

    10.40

Încălzire M 13 ani

11.00 – 11.25

Încălzire M 13 ani

11.30 – 11.55

100m Fluture M 13 ani

12.00 – 12.36

100m Bras M 13 ani

12.36 – 13.12

 

ZIUA III, Reuniunea 6, 16.07.2021

Acces sportivi F 13 ani

15.40

Nr. sportivi

Încălzire F 13 ani

16.00 – 16.25

Încălzire F 13 ani

16.30 – 16.55

100m Spate F 13 ani

17.00 – 17.25

400m Liber F 13 ani

17.25 – 18. 35

 

 

ZIUA IV , Reuniunea 7, 17.07.2021

Acces sportivi M 14 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire M 14 ani

08.00 – 08.25

Încălzire M 14 ani

08.30 – 08.55

100m Liber M 14 ani

09.00 – 09.25

200m Mixt M 14 ani

09.25 – 10.05

Acces sportivi M 12 ani

    10.10

Încălzire M 12 ani

10.30 – 10.55

Încălzire M 12 ani

11.00 – 11.25

100m Fluture M 12ani

11.30 – 12.12

100m Bras M 12 ani

12.12 – 12.54

 

ZIUA IV , Reuniunea 8, 17.07.2021

Acces sportivi F 12 ani

15.40

Nr. sportivi

Încălzire F 12 ani

16.00 – 16.25

Încălzire F 12 ani

16.30 – 16.55

100m Spate F 12 ani

17.00 – 17.36

400m Liber F 12 ani

17.36 – 19.00

  

 

ZIUA V , Reuniunea 9, 18.07.2021

Acces sportivi M 13 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire M 13 ani

08.00 – 08.25

Încălzire M 13 ani

08.30 – 08.55

100m Liber M 13 ani

09.00 – 09.36

200m Mixt M 13 ani

09.36 – 10.36

Acces sportivi F 13 ani

    10.40

Încălzire F 13 ani

11.00 – 11.25

Încălzire F 13 ani

11.30 – 11.55

100m Fluture F 13 ani

12.00 – 12.30

100m Bras F 13 ani

12.30 – 13.00

 

ZIUA V, Reuniunea 10, 18.07.2021

Acces sportivi M 14 ani

15.40

Nr. sportivi

Încălzire M 14 ani

16.00 – 16.25

Încălzire M 14 ani

16.30 – 16.55

100m Spate M 14 ani

17.00 – 17.30

400m Liber M 14 ani

17.30 – 18.26