Cont
Cupa Romaniei 2019 (Sen+Tin+Jun)
4.10.2019 - 6.10.2019

Cupa Romaniei 2019 (Sen+Tin+Jun)

Organizator FRNPM
Locatia Brasov
Competitie Inot
Culoare: 8
Perioada de inscrieri 15.09.2019 - 22.09.2019
Cost: 15 RON Per proba/sportiv
Incalzire: 09:00 - 10:00
Desfasurare probe: 10:00 - 14:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m spate

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

50 m spate

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

200 m bras

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

200 m bras

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

100 m fluture

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

100 m fluture

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

200 m mixt

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

200 m mixt

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

400 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Fete 14 - 99 ani

400 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Baieti 15 - 99 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 21:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m spate

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

50 m spate

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

50 m spate

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

50 m spate

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

200 m bras

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

200 m bras

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

200 m bras

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

200 m bras

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

100 m fluture

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

100 m fluture

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

100 m fluture

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

100 m fluture

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

200 m mixt

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

200 m mixt

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

200 m mixt

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

200 m mixt

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

400 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Fete 14 - 99 ani

400 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Baieti 15 - 99 ani
Incalzire: 09:00 - 10:00
Desfasurare probe: 10:00 - 14:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m bras

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

50 m bras

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

100 m liber

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

100 m liber

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

200 m spate

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

200 m spate

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

50 m fluture

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

50 m fluture

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Baieti 15 - 99 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Fete 14 - 99 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 21:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m bras

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

50 m bras

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

50 m bras

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

50 m bras

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

100 m liber

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

100 m liber

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

100 m liber

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

100 m liber

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

200 m spate

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

200 m spate

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

200 m spate

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

200 m spate

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

50 m fluture

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

50 m fluture

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

50 m fluture

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

50 m fluture

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Baieti 15 - 99 ani

800 m liber

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Fete 14 - 99 ani
Incalzire: 09:00 - 10:00
Desfasurare probe: 10:00 - 14:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m liber

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

50 m liber

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

100 m spate

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

100 m spate

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

100 m bras

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

100 m bras

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

200 m liber

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

200 m liber

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

200 m fluture

Serii eliminatorii Fete 14 - 99 ani

200 m fluture

Serii eliminatorii Baieti 15 - 99 ani

400 m mixt

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Fete 14 - 99 ani

400 m mixt

Serii lente si serie rapida (Serii lente) Baieti 15 - 99 ani
Incalzire: 16:00 - 17:00
Desfasurare probe: 17:00 - 21:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m liber

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

50 m liber

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

50 m liber

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

50 m liber

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

100 m spate

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

100 m spate

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

100 m spate

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

100 m spate

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

100 m bras

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

100 m bras

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

100 m bras

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

100 m bras

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

200 m liber

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

200 m liber

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

200 m liber

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

200 m liber

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

200 m fluture

Finala (Finala A) Fete 14 - 99 ani

200 m fluture

Finala (Finala B) Fete 14 - 17 ani

200 m fluture

Finala (Finala A) Baieti 15 - 99 ani

200 m fluture

Finala (Finala B) Baieti 15 - 18 ani

400 m mixt

Serii lente si serie rapida (Seria rapida) Fete 14 - 99 ani

400 m mixt

Serii contracronometru (Seria rapida) Baieti 15 - 99 ani

Regulament oficial

 

CUPA ROMANIEI

         SENIORI, TINERET SI JUNIORI - toamna

 

 

PARTICIPANŢI: seniori, tineret şi juniori, legitimaţi la secţiile de înot.

CONDIŢII TEHNICE: concursul se desfăşoară după sistemul seriilor eliminatorii şi finale; excepţie fac probele pe distante de 400 m si mai lungi, care se vor desfăşura contracronometru. Seriile rapide ale probelor 400m si 800m liber cat si probele 400m.Mixt se vor desfasura in reuniunile finalelor.

La probele unde sunt înscrişi minimum 16 (şaisprezece) înotători se vor organiza 2 finale. Finala „A” va fi OPEN. Finala „B” va fi rezervată numai sportivilor din categoriile TINERET şi JUNIORI. In situatia in care dupa retragerile operate in urma Sedintei tehnice raman mai putin de  16 (şaisprezece) sportivi se va organiza o singura Finala care va fi OPEN.

 

CLASAMENTE: individuale şi pe sexe, separat la seniori, tineret şi juniori. Clasamentul pentru categoriile tineret si juniori va fi alcătuit în ordine din finala A, finala B şi restul din serii.

PREMII: primii 3 clasaţi în probe vor primi medalii şi diplome, conform clasamentelor de seniori, tineret şi juniori. Primelor trei performanţe individuale la seniori masculin şi feminin, tineret masculin şi feminin şi juniori masculin şi feminin, dupa tabela internaţională de punctaj, li se vor acorda cupe.

PROBELE COMPETIŢIEI:

50m, 100m, 200m, 400m, 800m Liber,

50m, 100m, 200m Spate; 50m, 100m, 200m Bras; 50m, 100m, 200m Fluture,

200m, 400m Mixt;

 

 

PROGRAMUL CONCURSULUI

 ZIUA I-a

 REUNIUNEA I-a, ora 10.00                                  REUNIUNEA II-a, ora 17.00

  1        50m Spate      F                                Finalele probelor 1 - 8        

  2        50m Spate      M                                9        400m Liber   F    seria tare

  3      200m Bras        F                                 10      400m Liber   M    seria tare

  4      200m Bras        M  

  5      100m Fluture     F       

  6      100m Fluture     M       

  7      200m Mixt        F       

  8      200m Mixt        M       

  9      400m Liber       F    serii slabe

10      400m Liber       M   serii slabe

                 

  ZIUA a-II-a

  REUNIUNEA a III-a, ora 10.00                            REUNIUNEA a IV-a, ora 17.00

 11    50m Bras          M                                 Finalele probelor 11 - 18

 12     50m Bras         F                                  19    800m Liber   M    seria tare

 13   100m Liber        M                                  20    800m Liber   F     seria tare

 14   100m Liber        F  

 15   200m Spate      M 

 16   200m Spate      F  

 17     50m Fluture    M    

 18     50m Fluture    F     

 19    800m Liber      M   serii slabe   

 20   800m Liber       F    serii slabe

  

ZIUA a-III-a

 REUNIUNEA a V-a, ora 10.00                         REUNIUNEA a VI-a, ora 17.00

21        50m Liber     F                              Finalele probelor 21 - 30     

22        50m Liber     M                            31   400m Mixt    M   seria tare

23      100m Spate    F                             32   400m Mixt    F   seria tare

24      100m Spate    M                            

25      100m Bras      F                             

26      100m Bras      M    

27      200m Liber      F    

28      200m Liber      M   

29      200m Fluture   F     

30      200m Fluture   M    

31      400m Mixt       F     serii slabe  

32      400m Mixt       M    serii slabe