Cont
EJDC 2022

Rezultatele Cupei României Laser Run 2022

Comunicate de presa 17 oct. 2022

Federația Română de Natație și Pentatlon Modern, a organizat, în colaborare cu CSU Politehnica Timișoara si LPS Banatul Timișoara, ediția 2022 a Cupei României Laser Run.

Competiția, care a fost alcătuită din două probe combinate – tir și alergare - a avut loc duminică, 16 octombrie, în incinta Bazei 2 Politehnica (lângă Stadionul “Dan Paltinişanu”) din Timișoara.
Rezultatele complete ale ediției 2022 sunt următoarele:

MASCULIN 9 ANI
1. Tudor Popa Andreescu (CSS1 Timișoara) – 2:47.42;
2. Armand Philip Popescu (CSS1 Timișoara) – 3:05.90;
3. Patrick Liam Popescu (CSS1 Timișoara) – 3:19.37;
FEMININ 9 ANI
1. Rona Rotaru (LPS Banatul Timișoara) – 2:52.61;
2. Irina Elena Iacob (CSS1 Timișoara) – 4:12.90;
MASCULIN 10 ANI
1. Răzvan Tiriteu (CSS1 Timișoara) – 2:53.24;
2. Radovan Belin (CSS1 Timișoara) – 3:05.25;
3. Matei Diaconu (CSS1 Timișoara) – 4:10.99;
FEMININ 10 ANI
1. Giulia Levrone (CSS1 Timișoara) – 2:48.46;
2. Lara Mazilu (CSS1 Timișoara) – 3:01.30;
3. Sara-Anis Sucan (CSS1 Timișoara) – 3:42.60;
MASCULIN 11 ANI
1. Vlad Melis (CSS1 Timișoara) – 4:40.00;
2. Robert Hotico (CSS1 Timișoara) – 5:17.72;
3. Luca Potcovaru (CSM Timișoara) – 5:25.98;
FEMININ 11 ANI
1. Renate Szeidert (LPS Banatul Timișoara) – 4:03.80;
2. Kara Rotaru (LPS Banatul Timișoara) – 4:16.84;
3. Elena Popa Andreescu (CSS1 Timișoara) – 4:19.18;
MASCULIN 12 ANI
1. Fabian Magdalin (CSS1 Timișoara) – 4:25.69;
2. Albert Pătrașcu (CSM Timișoara) – 4:51.64;
3. Alex Contraș (CSS1 Timișoara) – 6:23.60;
FEMININ 12 ANI
1. Sarah Gabriela Milovanovici (LPS Banatul Timișoara) – 4:04.20;
2. Iulia Papp (CSS1 Timișoara) – 4:26.53;
3. Alexandra Dan (CSS1 Timișoara) – 4:50.69;
. Kara Rotaru (LPS Banatul Timișoara) – 4:16.84;
3. Elena Popa Andreescu (CSS1 Timișoara) – 4:19.18;
MASCULIN 13 ANI
1. Nobert-Kristian Stan (CS Delfin Timișoara) – 8:01.72;
2. Dominic Sabău (CSM Timișoara) – 8:26.92;
3. Alexandru Mesaros (CSM Timișoara) – 9:16.62;
FEMININ 13 ANI
1. Helen Szeidert (LPS Banatul Timișoara) – 8:16.57;
2. Ilinca Selegean (LPS Banatul Timișoara) – 8:33.55;
3. Maria Magdalin (CSS1 Timișoara) – 9:18.52;
MASCULIN 14 ANI
1. Robert Oana (CSS1 Timișoara) – 8:16.64;
2. Rareș Dacu Furdui (CSS1 Timișoara) – 9:32.47;
3. David Marinca (CSM Timișoara) – 9:37.35;
FEMININ 14 ANI
1. Isabella Olariu (CSS1 Timișoara) – 10:52.66;
MASCULIN 15-16 ANI
1. Darius Nistor (CSS1 Timișoara) – 11:24.22;
2. Andrei Ciobănașu (CSS1 Timișoara) – 11:52.83;
3. Răzvan Nagy (CSM Timișoara) – 14:31.42;
FEMININ 15-16 ANI
1. Iasmina Moldovan (CSS1 Timișoara) – 13:33.20;
2. Diana Cezara Achim (CSS1 Timișoara) – 14:56.15;
FEMININ 17-18 ANI
1. Annemarie Papp (CSS1 Timișoara) – 12:57.70;
MASCULIN 19-21 ANI
1. Erik Krausz (LPS Banatul Timișoara) – 9:58.54;
2. Bogdan Toader (LPS Banatul Timișoara) – 11:10.99;
MASCULIN SENIORI
1. Cosmin Ardelean (CSU Politehnica Timișoara) – 10:54.35;
2. Oscar Kiss (CSU Politehnica Timișoara) – 12:02.68;
FEMININ SENIORI
1. Ana Maria Ivan (CSU Politehnica Timișoara) – 14:14.26.

FELICITĂRI TUTUROR!