Cont
CUPA Rotary Club Targoviste & CONTRATIMP - Editia I
23.2.2022 - 27.2.2022

CUPA Rotary Club Targoviste & CONTRATIMP - Editia I

Organizator Asociatia CS Contratimp Campina si Asociatia Club ROTARY Targoviste
Locatia Targoviste
Competitie Inot
Culoare: 8
Perioada de inscrieri 19.02.2022 - 20.02.2022
Cost: 200 RON Per sportiv
Incalzire: 13:30 - 14:30
Desfasurare probe: 15:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m fluture

Serii contracronometru Fete 12 - 99 ani

100 m fluture

Serii contracronometru Baieti 12 - 99 ani

200 m spate

Serii contracronometru Fete 12 - 99 ani

200 m spate

Serii contracronometru Baieti 12 - 99 ani

4 X 50 m liber

Serii contracronometru Cadeti Mixt 12 ani

4 X 50 m liber

Serii contracronometru Cadeti Mixt 13 - 14 ani
Incalzire: 07:30 - 08:30
Desfasurare probe: 09:00 - 14:00
Proba Tip Grupe de varsta

200 m liber

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

200 m liber

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

200 m bras

Serii contracronometru Baieti 12 - 99 ani

200 m bras

Serii contracronometru Fete 12 - 99 ani

4 X 50 m liber

Serii contracronometru Copii Mixt 10 ani

4 X 50 m liber

Serii contracronometru Copii Mixt 11 ani
Incalzire: 13:30 - 14:30
Desfasurare probe: 15:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

200 m mixt

Serii contracronometru Baieti 11 - 99 ani

200 m mixt

Serii contracronometru Fete 11 - 99 ani

50 m fluture

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

50 m fluture

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

800 m liber

Serii contracronometru Baieti 13 - 99 ani

800 m liber

Serii contracronometru Fete 13 - 99 ani
Incalzire: 07:30 - 08:30
Desfasurare probe: 09:00 - 14:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m liber

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

100 m liber

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

200 m fluture

Serii contracronometru Fete 13 - 99 ani

200 m fluture

Serii contracronometru Baieti 13 - 99 ani

4 X 50 m liber

Serii contracronometru Juniori Mixt 14 - 16 ani

4 X 50 m liber

Serii contracronometru Tineret Mixt 16 - 18 ani

4 X 50 m liber

Serii contracronometru Seniori Mixt 18 - 99 ani
Incalzire: 13:30 - 14:30
Desfasurare probe: 15:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m bras

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

100 m bras

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

400 m liber

Serii contracronometru Baieti 12 - 99 ani

400 m liber

Serii contracronometru Fete 12 - 99 ani

4 X 50 m mixt

Serii contracronometru Copii Mixt 10 ani

4 X 50 m mixt

Serii contracronometru Copii Mixt 11 ani
Incalzire: 07:30 - 08:30
Desfasurare probe: 09:00 - 14:00
Proba Tip Grupe de varsta

1500 m liber

Serii contracronometru Fete 14 - 99 ani

1500 m liber

Serii contracronometru Baieti 14 - 99 ani

50 m bras

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

50 m bras

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

4 X 50 m mixt

Serii contracronometru Juniori Mixt 14 - 16 ani

4 X 50 m mixt

Serii contracronometru Tineret Mixt 16 - 18 ani

4 X 50 m mixt

Serii contracronometru Seniori Mixt 18 - 99 ani
Incalzire: 13:30 - 14:30
Desfasurare probe: 15:00 - 20:00
Proba Tip Grupe de varsta

400 m mixt

Serii contracronometru Fete 13 - 99 ani

400 m mixt

Serii contracronometru Baieti 13 - 99 ani

50 m spate

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

50 m spate

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

4 X 50 m mixt

Serii contracronometru Cadeti Mixt 12 ani

4 X 50 m mixt

Serii contracronometru Cadeti Mixt 13 - 14 ani
Incalzire: 07:30 - 08:30
Desfasurare probe: 09:00 - 14:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m liber

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

50 m liber

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

100 m spate

Serii contracronometru Baieti 10 - 99 ani

100 m spate

Serii contracronometru Fete 10 - 99 ani

Regulament oficial

 REGULAMENTUL COMPETIȚIEI

  

       Prin înscrierea în competiție delegațiile participante / parinții (tutorii) sportivilor sunt de acord cu fotografierea / filmarea sportivilor participanți și cu utilizarea datelor audio-video în scopuri publicitare.

       Prin înscrierea în competiție delegațiile participante / părinții (tutorii) sportivilor sunt de acord cu colectarea datelor cu caracter personal (nume, prenume, an de naștere, sex, cod legitimație FRNPM), date folosite de organizatori la întocmirea listei de start, a clasamentului, premiere și publicarea rezultatelor.

       Prin înscrierea în competiție sportivii și însoțitorii acestora sunt de acord să respecte atât regulamentul de ordine interioară al Complexului Turistic de Natație Târgoviște, cât și regulamentul competiției.

 

     PARTICIPANȚI:            sportivi legitimați FRNPM la secțiile de înot.

 

     VÂRSTA:                         10 ani și mai mari. Copiii în vârstă de 9 ani (an de naștere 2013) sau mai mici NU vor fi acceptați în competiție

 

     CONDIŢII TEHNICE:   probele se desfăşoară după sistemul seriilor contracronometru.

 

     CLASAMENTE:       a).  probe individuale (masculin / feminin): copii 10 ani, copii 11 ani, cadeți 12 ani, cadeți 13 ani, cadeți 14 ani, juniori, tineret, seniori.

                                 b).  probe de ștafete combinate (2 băieți+2 fete): copii 10 ani, copii 11 ani, cadeți 12 ani, cadeți 13+14 ani, juniori, tineret, seniori.

                                 c).  clasament cea mai bună performanță individual (masculin/feminin), conform tabelei internaționale de punctaj FINA

                                 d).  clasament pe echipe cu urmatorul sistem: se vor acorda puncte primilor 8 clasaţi în probele individuale după sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte.  

                                       Ștafetele vor puncta dublu.

                                          

                ATENȚIE!    CLASAMENTELE în probele individuale la categoriile JUNIORI, TINERET ȘI SENIORI  vor fi distincte: JUNIORI 14-15 ani Feminin / JUNIORI 15-16 Masculin,  TINERET 16-17 Feminin / TINERET 17-18 Masculin, Seniori 18 ani și mai mari Feminin / SENIORI 19 ani și mai mari Masculin. În probele de ștafetă

                Așadar, JUNIORII NU VOR AVEA DREPTUL DE INTRARE IN CLASAMENT LA TINERET SI SENIORI, iar TINERETUL NU VA AVEA DREPTUL DE INTRARE ÎN CLASAMENT LA SENIORI, inclusiv în probele de ștafete.

 

      PREMIERE:     a)    primii 3 clasaţi în probele individuale și de ștafetă vor primi medalii;

                           b)   primele 3 cele mai bune performanțe individuale vor primi ”Cupa ROTARY CLUB TÂRGOVIȘTE & CONTRATIMP” și premii în bani

                           c)   primele 3 echipe din clasamentul general pe echipe vor primi ” Cupa ROTARY CLUB TÂRGOVIȘTE & CONTRATIMP” .

                           d)  premiu special pentru toți participanții

 

      ÎNSCRIEREA ÎN COMPETIȚIE: se va face online pe platforma FRNPM în perioada 04-16.02.202. Înscrierile vor fi limitate la un număr de 400 de participanți. Numărul maxim de participanți poate fi majorat în situații speciale, în funcție de actele normative privind evoluția virusului SARS- CoV 2 valabile în perioada înscrierilor.

        Tabelul nominal în care vor fi incluși toți membrii grupului/clubului (sportivi/antrenori/delegați) poate fi solicitat de către clubul doritor la adresa de email: contratimpcampina@yahoo.ro. Acesta trebuie completat, semnat de către reprezentantul clubului, scanat și retrimis la adresa de email: contratimpcampina@yahoo.ro până cel târziu la data de 16.02.2022.

 

        RETRAGERI /MODIFICĂRI:    se vor efectua numai în perioada 19-20.02.2022 online, direct în platforma FRNPM.  Nu se permit retrageri la ședința tehnică.

 

ATENȚIE!      Începând cu data de 21.02.2022, RETRAGERILE și/sau MODIFICĂRILE NU VOR MAI FI POSIBILE, facturarea contravalorii taxei de înscriere, urmând a se întocmi conform nr. de sportivi/club înscriși la  data de 21.02.2022.

 

        PROGRAMUL DE DESFĂȘURARE:  programul provizoriu de desfășurare al competiției se va întocmi după definitivarea înscrierilor, în funcție de numărul de participanți și de măsurile în vigoare emise de Guvernul României pe perioada stării de alertă, urmând a fi publicat cel târziu marți, 22.02.2022.

     Ora de start       a reuniunilor poate suferi modificări în funcție de nr. de sportivi înscriși, ritmul  

                               desfășurării competiției sau alte evenimente neprevăzute. 

     Orarul     poate suferi modificări în funcție de reorganizarea seriilor în probele: 800m și 1500m Liber.   Toate modificările vor fi făcute publice în timp util.

 

       ȘEDINȚA TEHNICĂ:  cu antrenorii va avea loc marți, 22.02.2022 ora 20:00, online pe platforma ZOOM.

 

       ALTE MENȚIUNI:

 

  • Sportivii trebuie să dețină viza medicală la zi, sarcina verificării acesteia revenind fiecărui club participant. Participarea la competiție are loc pe răspunderea concurentului, respectiv clubului apartenent. Organizatorii nu îşi asumă responsabilitatea pentru eventualele accidente.

 

  • Antrenorii sunt rugați să înscrie doar sportivii care au capacitatea de a susţine probele corect din punct de vedere tehnic, întrucât arbitrajul va sancţiona orice abatere de la regulament, fără a se ţine cont de vârstă şi nivelul de pregătire.

 

  • Contestaţiile se vor adresa Arbitrului General și se vor depune, doar în scris și numai de către antrenorul clubului în maxim 30 min. de la terminarea probei în cauză, la secretariatul competiției împreună cu taxa de contestație în valoare de 200 lei.

 

  • Organizatorii își rezervă dreptul de a aduce modificări sau chiar anularea competiției, în caz excepțional, informații care vor fi făcute publice în timp util.

 

     

       

MĂSURI DE PREVENIRE ȘI CONTROL A RĂSPÂNDIRII

CORONAVIRUSULUI SARS-CoV-2

 

       Pentru buna desfășurare a competitiei și respectarea măsurilor de prevenire și combatere a răspândirii CORONAVIRUSULUI SARS-CoV-2, competiția se va desfășura fară spectatori, însă va putea fi urmărită online prin intermediul transmisiunii LIVE STREAM ROMÂNIA.

 

      Toți sportivii, antrenorii, delegații cluburilor, arbitrii, personal implicat în organizarea competiției  au obligativitatea de a prezenta,  pe suport de hârtie,  dovada  unui test antigen negativ efectuat la o clinică acreditată cu maxim  48 ore înainte de începerea competiției (21.02.2022).    Acestea vor fi predate într-o folie la intrarea în incinta bazinului de către responsabilul de grup/club (NU de către sportivi) unde vor fi verificate de persoane desemnate de organizatori. Accesul în bazin al persoanelor care nu fac dovada testului antigen va fi interzis.

 

     Pe toată durata desfășurării competiției  sportivii, antrenorii,  arbitrii, staff-ul tehnic de organizare au obligația de a purta masca de protecție.

 

     Sportivii   vor   purta   masca   pe   toată   durata   prezenței   în   bază,   mai   puțin   în următoarele momente:

    a).     la încălzirea în apă și în timpul probei;

    b).     după ieșirea din apă și până la recuperarea echipamentului sportiv.

 

     Se vor putea utiliza doar locurile inscripționate, atât locurile din tribună, cât și suprafața utilă din incinta bazinului marcată corespunzător.

 

     Încălzirea pe uscat se va efectua în zona din spatele podiumului (tarcul secundar), iar sportivii vor purta masca de protecție.

  

     Încălzirea în apă va fi strucurată pe serii, timpul alocat fiecăreia fiind stabilit în programul provizoriu de desfășurare.

 

     Intrarea în apă la încălzire se va face doar prin capătul bazinului din dreptul tabelei de cronometraj.

 

     În timpul încălzirii în apă este interzisă staționarea la capetele bazinului a unui număr mai mare de 2 sportivi.

 

     Nu este permisă efectuarea sprinturilor cronometrate.

 

     Este permisă efectuarea starturilor numai pe culoarul 0, cu respectarea distanței de 2 m între sportivi în timpul așteptării la blockstart și respectarea celor 15 m în apă.

 

               Vor exista 2 zone de țarc:

a). ȚARCUL PRINCIPAL – în zona vestiarelor fetelor unde se vor forma seriile;

b). ȚARCUL SECUNDAR – în zona de încălzire din spatele podiumului

 

1. Sportivii  se  vor   prezenta   la   ȚARCUL PRINCIPAL  purtând  masca  de   protecție,   conform programării prealabile, pe măsura derulării seriilor, conform anunțului crainicului.

 

2. Seriile formate vor fi preluate și îndrumate către ȚARCUL SECUNDAR unde sportivii își pot continua încălzirea până la intrarea în probă, bineînțeles purtând masca de protecție.  

                  Accesul antrenorilor/delegatiilor în această zonă este INTERZIS.

 

3. După  intrarea  în  spațiul  de  concurs (sosirea la blockstart), sportivii  se  vor dezechipa   și   vor   lăsa   echipamentul   împreună cu   masca   de   protecție   în   coșurile special destinate fiecărei serii, după cum urmează:

             - primul COȘ  pentru seriile impare ( 1, 3, 5…)

             - al doilea COȘ pentru seriile pare ( 2, 4, 6…)

              Coșurile vor fi dezinfectate după fiecare utilizare.

 

4. După terminarea probei, sportivii își vor pune masca de protecție, își vor recupera echipamentul și vor părăsi spațiul de concurs (prin partea cu tribuna) conform „planului funcțional”;  

 

           Modul de deplasare și staționare în baza sportivă va fi prezentat în „Planul funcțional”.

 

 Pentru a ne bucura cu toții de o competiție reușită într-o perioadă cu multe restricții și provocări, dar și pentru crearea oportunității pe viitor de a avea parte de cât mai multe competiții sportive, solicităm colaborarea tuturor participanților, în special a antrenorilor/delegaților responsabili de grup pentru vegherea la respectarea regulamentului .

  

VĂ MULȚUMIM și VĂ DORIM MULT SUCCES!

 

 

 

CUPA

ROTARY Club TÂRGOVIȘTE & CONTRATIMP

 

PROGRAMUL COMPETITIEI

MIERCURI – 23.02.2022 

reuniunea 1

*ORA DE START 15:00

JOI – 24.02.2022 

reuniunea 3

*ORA DE START 15:00

 

SERII CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

SERII   CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

Id. 1)     100 m  FLUTURE

Id. 2)     100 m  FLUTURE                       

Id. 3)     200 m  SPATE

Id. 4)     200 m  SPATE

Id. 5)       4x50 m LIBER  

Id. 6)       4x50 m LIBER  

 

Feminin

Masculin

Feminin

Masculin

2M+2F

2M+2F

 

12 – 99 ANI

12 – 99 ANI

12 – 99 ANI

12 – 99 ANI

12         ANI

13 – 14 ANI

 

Id. 13)   200 m MIXT

Id. 14)   200 m MIXT

Id. 15)   50 m FLUTURE

Id. 16)   50 m FLUTURE

Id. 17)   800 m LIBER

Id. 18)   800 m LIBER

 

Masculin

Feminin

Masculin

Feminin

Masculin  Feminin

11 – 99 ANI

11 – 99 ANI

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

13 – 99 ANI

13 – 99 ANI

JOI – 24.02.2022 

reuniunea 2

*ORA DE START 09:00

VINERI – 25.02.2022

  reuniunea 4

*ORA DE START 09:00

 

SERII CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

SERII   CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

Id.  7)       200 m  LIBER                  

Id.  8)       200 m  LIBER

Id.  9)       200 m  BRAS

Id. 10)      200 m  BRAS   

Id. 11)     4x50 m  LIBER   

Id. 12)     4x50 m  LIBER                                                                                      

  

 

Masculin

Feminin

Masculin

Feminin

2M+2F

2M+2F

 

 

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

12 – 99 ANI

12 – 99 ANI

10         ANI  

11         ANI  

 

 

 

Id. 19)      100 m LIBER

Id. 20)      100 m LIBER

Id. 21)      200 m FLUTURE

Id. 22)      200 m FLUTURE                           

Id. 23)       4x50 m LIBER

Id. 24)       4x50 m LIBER

Id. 25)       4x50 m LIBER

 

 

Feminin

Masculin

Feminin

Masculin

2M+2F

2M+2F

2M+2F

 

 

 

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

13 – 99 ANI

13 – 99 ANI

JUNIORI

TINERET

SENIORI

 

 

 

 

VINERI – 25.02.2022 

reuniunea 5

*ORA DE START 15:00

SAMBATA – 26.02.2022

  reuniunea 7

*ORA DE START 15:00

 

SERII

CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

SERII

CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

Id. 26)      100 m BRAS 

Id. 27)      100 m BRAS

Id. 28)      400 m LIBER

Id. 29)      400 m LIBER

Id. 30)   4 X 50m  MIXT

Id. 31)   4 X 50m  MIXT

 

Masculin Feminin

Masculin

Feminin

2M+2F

2M+2F

 

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

12 – 99 ANI

12 – 99 ANI

10         ANI

11         ANI

 

 

Id. 39)    400 m MIXT

Id. 40)    400 m MIXT

Id. 41)    50   m  SPATE                          

Id. 42)    50   m  SPATE

Id. 43)     4 X 50m  MIXT

Id. 44)     4 X 50m  MIXT

 

Feminin

Masculin

Feminin

Masculin

 2M+2F

2M+2F

 

 

13 – 99 ANI

13 – 99 ANI

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

12         ANI

13 – 14 ANI

 

 

SAMBATA – 26.02.2022 

reuniunea 6

*ORA DE START 09:00

 

DUMINICA – 27.02.2022 

reuniunea 8

*ORA DE START 09:00

 

SERII

CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

SERII

CONTRACRONOMETRU

Masculin / Feminin

 

CATEGORIE

Id. 32)      1500 m LIBER

Id. 33)      1500 m LIBER

Id. 34)      50     m BRAS

Id. 35)      50     m BRAS

Id. 36)   4 X 50m  MIXT

Id. 37)   4 X 50m  MIXT

Id. 38)   4 X 50m  MIXT

 

Feminin

Masculin

Feminin

Masculin

2M+2F

2M+2F

2M+2F

 

 

14 – 99 ANI

14 – 99 ANI

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

JUNIORI

TINERET

SENIORI

Id. 45)       50 m LIBER

Id. 46)       50 m LIBER

Id. 47)       100 m SPATE

Id. 48)       100 m SPATE

 

Masculin

Feminin

Masculin

Feminin

 

 

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

10 – 99 ANI

 

 

 *ORA DE START ESTE ESTIMATIVĂ

** TOATE PROBELE DE ȘTAFETE SUNT COMBINATE ȘI TREBUIE SĂ AIBĂ ÎN COMPONENȚĂ 2 BĂIEȚI ȘI 2 FETE (nu se acceptă alte combinații)

 

 

 

 

CUPA

ROTARY Club TÂRGOVIȘTE  & CONTRATIMP

PROBELE COMPETITIEI

Copii

 

10 ani masculin

10 ani feminin

Copii

 

11 ani masculin

11 ani feminin

Cadeți

 

12 ani masculin

12 ani feminin

Cadeți

 

13 ani masculin

13 ani feminin

Cadeți

 

14 ani Masculin

 

Juniori

 

15-16 ani masculin

14-15 ani feminin

Tineret

 

17-18 ani masculin

16-17 ani feminin

Seniori

19 ani si mai mari masculin;

18 ani si mai mari feminin

 

 

    50 m Liber

    50 m Fluture

    50 m Spate

    50 m Bras

  100 m Liber

  100 m Spate

  100 m Bras

  200 m Liber

 

  

    50 m Liber

    50 m Fluture

    50 m Spate

    50 m Bras

  100 m Liber

  100 m Spate

  100 m Bras

  200 m Mixt

  200 m Liber

 

        

   50 m Liber

   50 m Spate

   50 m Bras

   50 m Fluture

 100 m Liber

 100 m Spate

 100 m Bras

 100 m Fluture

 200 m Mixt

 200 m Liber

 200 m Bras

 200 m Spate

 400 m Liber

 

 

        

    50 m Liber

    50 m Spate

    50 m Bras

    50 m Fluture

  100 m Liber

  100 m Spate

  100 m Bras

  100 m Fluture

  200 m Mixt

  200 m Liber

  200 m Bras

  200 m Spate

  200 m Fluture

  400 m Liber

  400 m Mixt

  800 m Liber

 

        

     50 m Liber

     50 m Spate

     50 m Bras

     50 m Fluture

   100 m Liber

   100 m Spate

   100 m Bras

   100 m Fluture

   200 m Mixt

   200 m Liber

   200 m Bras

   200 m Spate

   200 m Fluture

   400 m Liber

   400 m Mixt

   800 m Liber

 1500 m Liber

      

          50 m Liber

          50 m Spate

          50 m Bras

          50 m Fluture

        100 m Liber

        100 m Spate

        100 m Bras

        100 m Fluture

        200 m Mixt

        200 m Liber

        200 m Bras

        200 m Spate

        200 m Fluture

        400 m Liber

        400 m Mixt

        800 m Liber 

      1500 m Liber

      

         50 m Liber

         50 m Spate

         50 m Bras

         50 m Fluture

       100 m Liber

       100 m Spate

       100 m Bras

       100 m Fluture

       200 m Mixt

       200 m Liber

       200 m Bras

       200 m Spate

       200 m Fluture

       400 m Liber

       400 m Mixt

       800 m Liber

     1500 m Liber

        

            50 m Liber

            50 m Spate

            50 m Bras

            50 m Fluture

          100 m Liber

          100 m Spate

          100 m Bras

          100 m Fluture

          200 m Mixt

          200 m Liber

          200 m Bras

          200 m Spate

          200 m Fluture

          400 m Liber

          400 m Mixt

          800 m Liber

        1500 m Liber

 

 

Copii 10 ;

Copii 11 ani:

 

  4*50 m Liber

Combinat (2 fete + 2 baieti)

 

4*50 m Mixt

Combinat (2 fete + 2 baieti)

 

Cadeti 12 ;

Cadeti 13 +14 ani:

 

4*50 m Liber

Combinat (2 fete + 2 baieti)

 

4*50 m Mixt

Combinat (2 fete + 2 baieti)

 

Juniori:

 

4*50 m Liber Combinat (2 fete +2 baieti)

 

4*50 m Mixt Combinat

(2 fete + 2 baieti)

 

Tineret:

 

4*50 m Liber Combinat (2 fete + 2 baieti)

 

4*50 m Mixt Combinat (2 fete + 2 baieti)

 

Seniori:

4*50 m Liber Combinat (2 fete + 2 baieti)

 

4*50 m Mixt Combinat (2 fete + 2 baieti)