Cont
Campionatul National, Copii 10-11 ani
25.6.2021 - 27.6.2021

Campionatul National, Copii 10-11 ani

Organizator FRNPM
Locatia Lia Manoliu outdoor
Competitie Inot
Culoare: 8
Perioada de inscrieri 29.05.2021 - 11.06.2021
Cost: 10 RON Per proba/sportiv
Incalzire: 08:00 - 11:00
Desfasurare probe: 09:00 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

50 m fluture

Serii contracronometru Copii Fete 11 ani

100 m liber

Serii contracronometru Copii Fete 11 ani

50 m fluture

Serii contracronometru Copii Baieti 11 ani

100 m liber

Serii contracronometru Copii Baieti 11 ani
Incalzire: 14:30 - 18:00
Desfasurare probe: 15:30 - 19:30
Proba Tip Grupe de varsta

50 m bras

Serii contracronometru Copii Fete 10 ani

100 m liber

Serii contracronometru Copii Fete 10 ani

50 m bras

Serii contracronometru Copii Baieti 10 ani

100 m liber

Serii contracronometru Copii Baieti 10 ani
Incalzire: 08:00 - 11:30
Desfasurare probe: 09:00 - 13:00
Proba Tip Grupe de varsta

100 m bras

Serii contracronometru Copii Fete 11 ani

100 m spate

Serii contracronometru Copii Fete 11 ani

100 m bras

Serii contracronometru Copii Baieti 11 ani

100 m spate

Serii contracronometru Copii Baieti 11 ani
Incalzire: 14:30 - 17:30
Desfasurare probe: 15:30 - 19:15
Proba Tip Grupe de varsta

50 m spate

Serii contracronometru Copii Fete 10 ani

50 m fluture

Serii contracronometru Copii Fete 10 ani

50 m spate

Serii contracronometru Copii Baieti 10 ani

50 m fluture

Serii contracronometru Copii Baieti 10 ani
Incalzire: 08:00 - 11:00
Desfasurare probe: 09:00 - 12:45
Proba Tip Grupe de varsta

200 m mixt

Serii contracronometru Copii Fete 11 ani

200 m mixt

Serii contracronometru Copii Baieti 11 ani

Regulament oficial

  

Regulament C.N. Copii 10-11 ani,

Bucuresti, Lia Manoliu 25-27.06.2021

 PARTICIPANŢI: Sportivi COPII - fete şi băieţi 10, 11 ani legitimaţi la secţiile de înot, Nu au drept de participare sportivii de 9 ani.. Timpi de creditare se pot acorda doar la probele care apar pentru prima data la varsta respectiva, respectiv la toate probele Copiilor de 10 ani si la probele de 100m spate, 100m bras si 200m mixt  Copiilor de 11 ani.  

CONDIŢII TEHNICE: probele se desfăşoară după sistemul seriilor contracronometru.

Se va permite accesul in incinta bazinului,  doar sportivilor inscrisi in probele fiecarei reuniuni.

Nu se permit retrageri la sedinta tehnica, eventualele retrageri dorite dupa finalizarea inscrierilor se vor comunica pe adresa eia_srl@yahoo.com in perioada 14-16.06.2021.

PUNCTAJ: se vor acorda puncte primilor 8 clasaţi în probele individuale după sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte.

CLASAMENTE: individuale, pe ani de naştere, probe şi sexe.  Pe echipe, prin cumularea punctelor obţinute de sportivi în probele individuale.

TITLURI SI PREMII: locurile I în probele individuale vor primi titlul de CAMPION NATIONAL, medalii si diplome, locurile II si III – medalii si diplome, iar locurile IV-VI diplome. Echipa clasată pe primul loc va primi cupă, diploma şi titlul de ECHIPA CAMPIOANĂ NAŢIONALĂ DE COPII. Echipele clasate pe locul II şi III vor primi cate o cupa si o diploma.PROBELE COMPETIŢIEI: COPII 10 ani:             50m spate, 50m bras, 50m fluture, 100m liber. COPII 11 ani:                 50m fluture, 100m liber, 100m spate, 100m bras, 200m mixt.

 

 PROGRAM C.N. COPII 10-11 ani, București, Lia Manoliu, 25.06 - 27.06.2021

*orarul este estimativ, bazat pe numarul de participanti de la competitia precedenta; programul va fi actualizat dupa finalizarea inscrierilor;

ZIUA I, Reuniunea 1, 25.06.2021

Acces sportivi F 11 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire F 11ani

08.00-08.25

 

Încălzire F 11ani

08.30-08.55

 

1. 50m Fluture F 11ani

09.00

 

2. 100m Liber F 11 ani

09.28-10.10

 

Acces M 11 ani

10.10

 

Încălzire M 11 ani

10.30-10.55

 

Încălzire M 11 ani

11.00-11.25

 

3. 50m Fluture M 11 ani

11.30- 12.02

 

4. 100m Liber M 11 ani

12.02 - 12.50

 

 ZIUA I, Reuniunea 2, 25.06.2021

Acces sportivi F 10 ani

14.10

Nr. sportivi

Încălzire F 10 ani

14.30-14.55

 

Încălzire F 10 ani

 

15.00-15.25

 

5. 50m Bras F 10 ani

15.30 - 16.02

 

6. 100m Liber F 10 ani

16.02 - 16.50

 

Acces M 10 ani

16.50

 

Încălzire M 10 ani

17.10-17.35

 

Încălzire M 10 ani

17.40-18.05

 

7. 50m Bras M 10 ani

18.10 - 18.45

 

8. 100m Liber M 10 ani

18.45-19.30

 

 ZIUA II, Reuniunea 3, 26.06.2021

Acces sportivi F 11 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire F 11ani

08.00-08.25

 

Încălzire F 11ani

08.30-08.55

 

9. 100m Bras F 11ani

09.00 - 09.42

 

10. 100m Spate F 11 ani

09. 42 - 10.24

 

Acces M 11 ani

10.25

 

Încălzire M 11 ani

10.40-11.05

 

Încălzire M 11 ani

11.10-11.35

 

11. 100m Bras M 11 ani

11.40 - 12.20

 

12. 100m Spate

12.20 - 13.00

 

 ZIUA II, Reuniunea 4, 25.06.2021

Acces sportivi F 10 ani

14.10

Nr. sportivi

Încălzire F 10 ani

14.30-14.55

 

Încălzire F 10 ani

15.00-15.25

 

13. 50m Spate F 10 ani

15.30 - 16.02

 

14. 50m Fluture F 10 ani

16.02 - 16.34

 

Acces M 10 ani

16.40

 

Încălzire M 10 ani

17.00 - 17.25

 

Încălzire M 10 ani

17.30-17.55

 

15. 50m Spate M 10 ani

18.00 - 18.36

 

16. 50m Fluture M 10 ani

18.36 - 19.12

 

 ZIUA III, Reuniunea 5, 27.06.2021

Acces sportivi F 11 ani

07.40

Nr. sportivi

Încălzire F 11ani

08.00-08.25

 

Încălzire F 11ani

08.30-08.55

 

17. 200m Mixt F 11 ani

09.00 - 10.10

 

Acces M 11 ani

10.10

 

Încălzire M 11 ani

10.30-10.55

 

Încălzire M 11 ani

11.00-11.25

 

18. 200m Mixt M 11 ani

11.30-12.45

 

  

              Nota: programarea pe ore poate suferi modificari in functie de numarul inscrierilor si reglementarile in vigoare la data desfasurarii competitiei.

 

FRNPM – 07.05.2021