Cont
Campionatul national Copii 10-11 ani
21.6.2019 - 23.6.2019

Campionatul national Copii 10-11 ani

Organizator FRNPM
Locatia Brasov
Competitie Inot
Culoare: 8
Perioada de inscrieri 30.05.2019 - 7.06.2019
Cost: 15 RON Per proba/sportiv
Incalzire: 16:00 - 16:45
Desfasurare probe: 17:00 - 20:00
Tip Proba Varsta
Masculin Copii

50 m fluture - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

50 m fluture - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

50 m fluture - Serii contracronometru

10 ani

Feminin Copii

50 m fluture - Serii contracronometru

10 ani

Masculin Copii

100 m spate - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

100 m spate - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

4 X 50 m liber - Serii contracronometru

10 ani

Feminin Copii

4 X 50 m liber - Serii contracronometru

10 ani

Incalzire: 08:30 - 09:15
Desfasurare probe: 09:30 - 12:30
Tip Proba Varsta
Feminin Copii

50 m spate - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

50 m spate - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

50 m bras - Serii contracronometru

10 ani

Masculin Copii

50 m bras - Serii contracronometru

10 ani

Feminin Copii

100 m bras - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

100 m bras - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

4 X 50 m liber - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

4 X 50 m liber - Serii contracronometru

11 ani

Incalzire: 16:00 - 16:45
Desfasurare probe: 17:00 - 20:00
Tip Proba Varsta
Masculin Copii

100 m liber - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

100 m liber - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

50 m liber - Serii contracronometru

10 ani

Feminin Copii

50 m liber - Serii contracronometru

10 ani

Masculin Copii

50 m bras - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

50 m bras - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

4 X 50 m mixt - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

4 X 50 m mixt - Serii contracronometru

11 ani

Incalzire: 08:30 - 09:15
Desfasurare probe: 09:30 - 12:30
Tip Proba Varsta
Feminin Copii

50 m liber - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

50 m liber - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

50 m spate - Serii contracronometru

10 ani

Masculin Copii

50 m spate - Serii contracronometru

10 ani

Feminin Copii

200 m mixt - Serii contracronometru

11 ani

Masculin Copii

200 m mixt - Serii contracronometru

11 ani

Feminin Copii

4 X 50 m mixt - Serii contracronometru

10 ani

Masculin Copii

4 X 50 m mixt - Serii contracronometru

10 ani

Regulament oficial

 

 

CAMPIONATUL NATIONAL AL COPIILOR DE 10-11 ANI

(bazin acoperit - 50 m)

 

PARTICIPANŢI: Sportivi COPII - fete şi băieţi 10, 11 ani legitimaţi la secţiile de înot, care au îndeplinit baremul de participare la etapele regionale (zonale) de calificare. Nu au drept de participare sportivii de 9 ani (nici în completarea ştafetelor). Timpi de creditare se pot acorda doar la probele care apar pentru prima data la varsta respectiva.

 

CONDIŢII TEHNICE: probele se desfăşoară după sistemul seriilor contracronometru.

 

PUNCTAJ: se vor acorda puncte primilor 8 clasaţi în probele individuale după sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte, iar pentru ştafete punctaj dublu.

 

CLASAMENTE: individual si de stafeta, pe ani de naştere, probe şi sexe.  Pe echipe, prin cumularea punctelor obţinute de sportivi în probele individuale şi de ştafeta.

 

TITLURI SI PREMII: locurile I în probele individuale şi ştafete vor primi titlul de CAMPION NATIONAL – medalii si diplome, locurile II si III – medalii si diplome, iar locurile IV-VI diplome. Echipa clasată pe primul loc va primi cupă, diploma şi titlul de ECHIPA CAMPIOANĂ NAŢIONALĂ DE COPII. Echipele clasate pe locul II şi III vor primi cate o cupa si o diploma.

 

PROBELE COMPETIŢIEI:

COPII 10 ani:             50m liber, 50m spate, 50m bras, 50m fluture, 

                                    4X50m liber, 4X50m mixt;

COPII 11 ani:             50m liber, 100m liber, 50m spate, 100m spate, 50m bras, 100m bras,                                                                     50m fluture, 200m mixt, 4X50m liber, 4X50m mixt;

 

 

PROGRAMUL CONCURSULUI:

Ora si locatia pentru sedinta tehnica si validarea carnetelor de legitimare se vor anunta in timp util de catre organizatori. In cazul unor motive obiective, bine argumentate, se pot modifica orele de incepere ale reuniunilor. Aceste modificari trebuiesc anuntate cel tarziu la sedinta tehnica.

 

ZIUA I-a

 

REUNIUNEA a-I-a, ora 17.00                                  

1.     50 m fluture băieţi 11 ani                           

2.     50 m fluture fete 11 ani                                         

3.     50 m fluture băieţi 10 ani                                       

4.     50 m fluture fete 10 ani                                         

5.   100 m spate băieţi 11 ani                                         

6.   100 m spate fete 11 ani                                           

7.  4X50 m liber băieţi 10 ani                            

8.  4X50 m liber fete 10 ani

                                   

ZIUA a-II-a

 

REUNIUNEA a-II-a, ora 09.30                                  REUNIUNEA a-III-a, ora 17.00

 9.      50 m spate fete 11 ani                                          17.   100 m liber băieţi 11 ani

10.     50 m spate băieţi 11 ani                                        18.   100 m liber fete 11 ani

11.     50 m bras fete 10 ani                                            19.     50 m liber băieţi 10 ani

12.     50 m bras băieţi 10 ani                                          20.     50 m liber fete 10 ani

13.   100 m bras fete 11 ani                                            21.     50 m bras băieţi 11 ani

14.   100 m bras baieti 11 ani                                          22.     50 m bras fete 11 ani

15.  4X50 m liber fete 11 ani                                          23.  4X50 m mixt băieţi 11 ani

16.  4X50 m liber băieţi 11 ani                                        24.  4X50 m mixt fete 11 ani

 

ZIUA a-III-a

 

REUNIUNEA a-IV-a, ora 09.30

25.    50 m liber fete 11 ani

26.    50 m liber baieti 11 ani

27.    50 m spate fete 10 ani

28.    50 m spate băieţi 10 ani

29.   200 m mixt fete 11 ani

30.   200 m mixt băieţi 11 ani

31.  4X50 m mixt fete 10 ani

32.  4X50 m mixt băieţi 10 ani