Cont
Campionatul national copii 10-11 ani
22.6.2018 - 24.6.2018

Campionatul national copii 10-11 ani

Organizator FRNPM
Locatia Brasov
Competitie Inot
Sesiuni 2
Culoare: 8
Perioada de inscrieri 1.06.2018 - 8.06.2018
Cost: 0 RON Per sportiv

17:00 - 21:00

Incalzire: 16:00 - 16:30
Sedinta oficiala: 16:30
Sedinta tehnica: 16:45
Tip Competitie Varsta
Masculin Copii

50 m fluture - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

50 m fluture - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

50 m fluture - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Feminin Copii

50 m fluture - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Masculin Copii

100 m spate - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

100 m spate - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

4 X 50 m liber - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Feminin Copii

4 X 50 m liber - Proba cu finala cronometrata

10 ani

09:30 - 14:00

Incalzire: 08:30 - 09:00
Sedinta oficiala: 09:00
Sedinta tehnica: 09:15
Tip Competitie Varsta
Feminin Copii

50 m spate - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

50 m spate - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

50 m bras - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Masculin Copii

50 m bras - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Feminin Copii

100 m bras - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

100 m bras - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

4 X 50 m liber - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

4 X 50 m liber - Proba cu finala cronometrata

11 ani

17:00 - 21:00

Incalzire: 16:00 - 16:30
Sedinta oficiala: 16:30
Sedinta tehnica: 16:45
Tip Competitie Varsta
Masculin Copii

100 m liber - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

100 m liber - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

50 m liber - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Feminin Copii

50 m liber - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Masculin Copii

50 m bras - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

50 m bras - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

4 X 50 m mixt - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

4 X 50 m mixt - Proba cu finala cronometrata

11 ani

09:30 - 14:00

Incalzire: 07:30 - 08:00
Sedinta oficiala: 08:00
Sedinta tehnica: 08:15
Tip Competitie Varsta
Feminin Copii

50 m liber - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

50 m liber - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

50 m spate - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Masculin Copii

50 m spate - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Feminin Copii

200 m mixt - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Masculin Copii

200 m mixt - Proba cu finala cronometrata

11 ani

Feminin Copii

4 X 50 m mixt - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Masculin Copii

4 X 50 m mixt - Proba cu finala cronometrata

10 ani

Regulament oficial

PARTICIPANŢI: Sportivi COPII - fete şi băieţi 10, 11 ani legitimaţi la secţiile de înot, care au îndeplinit baremul de participare la etapele regionale (zonale) de calificare. Nu au drept de participare sportivii de 9 ani (nici în completarea ştafetelor). Timpi de creditare se pot acorda doar la probele care apar pentru prima data la varsta respectiva.

 

CONDIŢII TEHNICE: probele se desfăşoară după sistemul seriilor contracronometru.

 

PUNCTAJ: se vor acorda puncte primilor 8 clasaţi în probele individuale după sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte, iar pentru ştafete punctaj dublu.

 

CLASAMENTE: individual si de stafeta, pe ani de naştere, probe şi sexe.  Pe echipe, prin cumularea punctelor obţinute de sportivi în probele individuale şi de ştafeta.

 

TITLURI SI PREMII: locurile I în probele individuale şi ştafete vor primi titlul de CAMPION NATIONAL – medalii si diplome, locurile II si III – medalii si diplome, iar locurile IV-VI diplome. Echipa clasată pe primul loc va primi cupă, diploma şi titlul de ECHIPA CAMPIOANĂ NAŢIONALĂ DE COPII 10  SI 11 ANI. Echipele clasate pe locul II şi III vor primi cate o cupa si o diploma.

 

PROBELE COMPETIŢIEI:

COPII 10 ani:             50m liber, 50m spate, 50m bras, 50m fluture, 
                                     4X50m liber, 4X50m mixt;

COPII 11 ani:             50m liber, 100m liber, 50m spate, 100m spate, 50m bras, 100m bras,
                                     50m fluture, 200m mixt, 4X50m liber, 4X50m mixt;

 

 

PROGRAMUL CONCURSULUI:

Ora si locatia pentru sedinta tehnica si validarea carnetelor de legitimare se vor anunta in timp util de catre organizatori. In cazul unor motive obiective, bine argumentate, se pot modifica orele de incepere ale reuniunilor. Aceste modificari trebuiesc anuntate cel tarziu la sedinta tehnica.